Alışveriş Sepeti
cart
Ürün - 0,00 ₺

Sepetinizde hiç ürün yok.

Ara Toplam
0,00 ₺

Reddot Design Award ne anlama geliyor ?

 

'red dot: Tasarım Konsepti' yarışması, tasarım dünyasının geleceğine bir yolculuktur.Bu uluslararası yarışma, tüm tasarımcıların ve firmaların peşinde koştuğu bir hedef koyar. Dünyanın her yerinden tasarımcılar ve tasarımcı adayları, fikirlerini özerk ve uluslararası aktörlerden oluşan bir uzman jüriye sunarlar.

Red Dot ödülü, yalnızca bir gelecek tasarım hayaline motivasyon sağlamak ve ona görünürlük kazandırmak açısından değil, aynı zamanda da endüstrinin ilgi merkezine oturtulan katılımcıların fikirlerini gerçeğe dönüştürecek uygun işbirlikleri bulmalarına ön ayak olduğu için de önem taşır.

Yarışmaya gönderilen tasarımlara oldukça geniş bir spektrum sunan kategorilerin tamamı ise şunlardır: Banyo, Ev İhtiyaçları, Eğitim, Eğlence, Moda, Mobilya, Yeşil Tasarım, Habitat, Aydınlatma, İnteraksiyon ve İletişim, Dekorasyon Aksesuarları, Sağlık Aletleri, Ulaşım, Kişisel Destek Ekipmanları, Güvenlik ve Rekreasyon.

Katılım, tasarımcı, tasarım stüdyoları, şirketler, araştırma laboratuarları, mucitler, tasarım profesyonelleri ve öğrencilere açıktır. Pazara sunulmamış veya 1 Aralık 2008'den önce satışa sürmek üzere üretilmemiş her türlü icat ve tasarım nesnesi yarışmaya gönderilebilir. 

Ödüle layık görülen tüm tasarımlar Singapur'daki 'red dot Tasarım Müzesi'nde sergilenir.